Welcome to our website! We work for you

بحث خوردگی در بدن انسان

بیش از صد سال است که برای دندانسازی مواد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد شامل ملغمه های جیوه، طلا، سیمان، چینی و اخیرا فولاد های زنگ نزن و پلاستیک ها می باشند. دانش و فن پزشکی پیشرفت کرده است و کاربرد فلزات و آلیاژها در بدن انسان به سرعت افزایش یافته است. امروزه برای تعمیر شکستگی های حاد از پیچ و مهره ها، ورقه ها و میله های فلزی استفاده می شود.

خوردگی در بدن انسان

در جراحی پلاستیک از پلیمر های مایع و جامد استفاده می شود. ضربان قلب، فشار خون و عمل مثانه در بیماران بوسیله دستگاههای الکتریکی که در داخل بدن کار گذاشته می شوند کنترل می شوند. جلوگیری از بارداری با کار گذاشتن دستگاه خاصی در رحم امکان پذیر شده است. دریچه های معیوب قلب با دریچه های مصنوعی جایگیزین شده اند. همانطور که انتظار می رود قطعات پلاستیکی و سرامیکیکه در بدن کار گذاشته می شوند مسایل خوردگی کمی دارند. تفلون و پلیمر های داکرون، نیلون و سیلیکون در دراز مدت خوردگی کمی نشان داده و به طور موفقیت آمیزی در کاربرد های زیادی استفاده می شوند. 

قطعات فلزی معمولا برای شکسته بندی به کار می روند. زیرا برای تعمیر و جایگیزینی استخوان نیاز به مواد با استحکام بالا می باشد. تنش های موضعی که در استخوان به وجود می آیند اعجاب برانگیز است. مثلا در صفحات فلزی که در استخوان ها به کار می روند و دارای استحکام تسلیم 40000 پوند بر اینچ مربع می باشند غالبا تغییر شکل پلاستیکی اتفاق می افتد.

سیال بدن محلول هوا دار حاوی تقریبا 1 درصد کلرید سدیم، بهمراه مقادیر جزیی نمک ها و ترکیبات آلی دیگر در 98 تا 99 درجه فارینهات می باشد. بدین ترنیب خورندگی بدن انسان شبیه آب دریای گرم و اکسیژن دار می باشد. آب دریا باعث خوردگی موضعی، خوردگی شیاری، حفره دار شدن و خوردگی گالوانیکی می شود.

سازگاری یا عدم وجود تحریکات بافتی، یکی از مسایل اصلی در مورد قطعات فلزی که در بدن کار گذاشته می شوند، می باشند. بر طبق تخمین کیفی، برای پرهیز از احتمال تحریکات بافتی سرعت خوردگی باید کمتر از 0/01mpy باشد. 

مطالب مرتبط

مشکلات مطرح درآبکاری کروم سخت (قسمت دوم): ...

معادله هندرسون- هاسل باخ چیست؟ ...

در آبکاری چه عواملی را جهت رسوب فلز باید کنترل کرد؟ ...

عملیات الکتروفورتیک ...

مزایای رسوب آبکاری الکترولس نیکل-فسفر ...

ابر آلیاژ چیست؟ ...

آماده سازی سطح قطعات چدن ...

چند توصیه بخش فنی شرکت پویاب فلز جهت نگهداری الکترولیت آبکاری نیکل: ...

بگذار من باشم! ...

استفاده از کلراید سدیم در تست سالت اسپری اثری بر ضخامت دارد؟ ...

چربیگیر قلیایی شامل چه نوع ترکیباتی می باشد؟ ...

آشنایی با انواع چدن ...

چه عواملی بر رنگ رسوب در آبکاری برنج تاثیر دارند؟ ...

سمنتاسیون چیست؟ ...

کروم، جنبه‌های بهداشتی و مخاطرات شغلی ...

زندگی را شاد ببین و با شادی زندگی کن! ...

مفاهیم اولیه در پساب های صنعتی BOD COD DO مورد استفاده در صنعت آبکاری ...

آبکاری و الکتروفورمینگ، نوآوری قرن بیست و یکم ...

چگونه سیانور از پساب صنعتی در صنعت آبکاری حذف می گردد؟ ...

پاد ماده (Antimatter) چیست؟ ...

بیماری هیدروژن یا تردی هیدروژن چیست؟ ...

فرآیند پاشش سرد چیست؟ ...

تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت پویاب فلز میباشد