Welcome to our website! We work for you

آماده سازی سطح برای بدنه خودرو

 همانطور که می دانیم برای انجام هر گونه تغییری در سطح باید آن سطح مورد نظر آماده سازی شود. آماده سازی سطح برای صنعت مهمی همچون صنعت خودرو سازی از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

آماده سازی بدنه خودرو

آماده سازی سطح برای خودروهایی که از فلزات مختلفی ساخته شده اند، برای محافظت از خوردگی ضرورت دارد و بهترین چسبندکی را به پوشش های الکترودی پوزیشن فراهم می نمایند. این فرآیند برای تمامی خودروسازان در دنیا به کار می رود.

امروزه بدنه خودرو های تولیدی دارای سطح زمینه ای بسیار متفاوتی هستند. برای مثال فولاد های نورد کاری شده به روش سرد، فولاد هایی که با قرار گرفتن در کوره رنگ استحکامشان بالا می رود، فولاد های الکتروگالوانیزه شده، فولاد های گالوانیزه شده به روش غوطه وری گرم، گالوانیل، ورق های آلمینیومی ساخته شده از آلیاژ های متفاوت و قطعات پلاستیکی که به آنها آویزان شده اند.

فسفاته تری کاتیونیک یک فرآیند استاندارد برای آماده سازی سطح بدن های خودرو با فلزات مختلف است. فرآیند در چند مرحله متراک شده است که شامل چربیگیری، آبشویی، فعال سازی سطح، فسفاته شدن، آبشویی، تثبیت سازی سطح و در انتها هم آبشویی با آب بدون یون است.

در سالهای اخیر آماده سازی سطح برای سطوح با جنس های مختلف تطابق پیدا کرده است. بهینه سازی بیشتر با درخواست برای ارتقاء فرآیندها، ملاحظات زیست محیطی با عامل های اقتصادی به طور مداوم شروع شده است.

مطالب مرتبط

تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت پویاب فلز میباشد