Welcome to our website! We work for you

وضعیت آبکاری کروم در آمریکا

عمده آبکاری کروم به صورت کروم شش ظرفیتی می باشد. زمان خیلی طولانی است که بشر به خطرناک بودن کروم شش ظرفیتی پی برده است. مطالعات در دهه گذشته نشان داده است که اثر کروم شش ظرفیتی بر روی کارگران واحد آبکاری کروم می تواند بسیار زیاد باشد. 

CHROM1.jpg22

در واکنش به گزارشات روز افزون خطرات ناشی از آبکاری کروم شش ظرفیتی، آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا EPA گزارشی از نشر گاز های گلخانه ای در اثر کروم شش منتشر کرد. همچنین در این گزارش به ایجاد سرطان ریه و دیگر اشکالات بهداشتی و سلامتی در این گزارش اشاره شده است.

بر اساس همین گزارشات و یافته ها و بر اساس شواهد قوی منجر به تدوین مقررات و سخت گیری های روز افزون در مورد کروم شش ظرفیتی گردیده است. چه از لحاظ ممنوعیت کامل استفاده از کروم شش ظرفیتی و چه از لحاظ استفاده کارگران از وسایل ایمنی با ضریب اطمینان بالا در صورت لزوم استفاده از کروم شش ظرفیتی و عاری نمودن هوای کارگاه از کروم شش ظرفیتی.

بیش ازنیمی از واحدها که نتوانستند خود را با قوانین سختگیرانه همراه کنند از فعالیت دست کشیدند و بسیاری از کارخانجات بزرگ واحد خود را به مکزیک و یا به آسیا که دارای قوانین خاصی در مورد محیط زیست نبودند، انتقال دادند.

آبکاری کروم که با توجه به قوانین سختگیرانه محیط زیست زنده ماندند، توانستند با مرور زمان به فن آوری جدیدی از این فرآیند دست یابند که هم ایمنی و بهداشت را به صورت کامل رعایت کرده اند و هم کارایی و بهره وری در سطح بسیار بالایی قرار گرفت. آسیب های ناشی از مقرارات از بین رفته است و صنعت به یک حالت پایدار رسیده است. صنعت آبکاری کروم در آمریکای شمالی به طور شگفت انگیزی سالم است و آبکاران در این حوزه هیچ تهدیدی را از پوشش های جایگیزین احساس نمی کنند.

باید اضافه نمود تازه در این دوران برخی از کشور های شروع به تدوین مقرارت در مورد کروم شش ظرفیتی را آغاز کرده اند.

می شود گفت آبکاری کروم از نظر ارزان بودن و از نظر پوشش بر روی قطعات بزرگ در صنعت آبکاری بی رقیب است و کمی دور از منطق است که به روشی جایگزین در این صنعت فکر کرد، پس بهتر است به قوانین سختگیرانه گردن نهاد و استفاده از روش آبکاری کروم را به روز کرده و از فن آوری جدید استفاده نمود.

 

برگرفته از سایت PRODUCT FINISHING

مطالب مرتبط

تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت پویاب فلز میباشد